کاهش وزن از طریق بالون معده

امروزه با پیشرفت علم لاغر شدن کار سختی نیست. از طریق بالون معده می‌توانید به راحتی در شش ماه لاغر شوید.


4.6/5 - (8 امتیاز)

بالون معده یکی از روش‌های کم تهاجمی برای کاهش وزن است. امروزه شیوه‌های بسیاری برای لاغری موجود است که شامل روش‌های تهاجمی و غیر تهاجمی هستند. روش‌های غیر تهاجمی شامل رژیم‌ها، استفاده از دستگاه‌هایی برای لاغری هستند که بدون جراحی باعث کاهش وزن می‌شوند. روش‌های تهاجمی شامل تمامی جراحی‌هایی می‌شود که برای برداشتن یا تخلیه‌ چربی استفاده می‌شوند. بالون معده یکی از شیوه‌های کم تهاجمی است، بدین معنی که خطر جراحی را ندارد. در صورتی که بیمار نتواند از طریق رژیم‌های لاغری یا ورزش،کاهش وزن داشته باشد این روش توصیه می‌شود.

        بالون معده از خطرات چاقی جلوگیری می‌کند

توضیحی در مورد بالون معده

بالون معده یک بادکنک سیلیکونی است که این بادکنک پر از نمک در معده قرار می‌گیرد. این بادکنک،میزان مواد غذایی که وارد بدن شما می‌شود را محدود می‌کند. از این طریق شما زودتر احساس سیری می‌کنید. در واقع از طریق آندوسکوپ،این بادکنک با مایعات کم خطر پر می‌شود و باعث کم شدن حجم معده شما می‌شود. از این‌رو احساس نیاز به غذا کاهش پیدا می‌کند و وزن شما در عرض 6 ماه پایین می‌آید.

بالون معده در معده قرار می‌گیرد؟

لازم است قبل از عمل بالون معده، دستورالعمل‌هایی را بدانید. این موارد عبارتند از کنترل غذایی که مصرف می‌کنید، میزان فعالیت بدنیتان و داروهایی که استفاده می‌کنید. این دستورالعمل‌ها را پزشک با توجه به شرح حال بیمار تهیه می‌کند. نحوه قرار دادن بالون در معده، بدین صورت است که لوله‌ای شبیه لوله آندوسکوپی وارد معده شما می‌شود. در این حین پزشک متخصص، بالون و نحوه قرارگیری‌اش در معده را داخل مانیتور بررسی می‌کند. این عمل، عمل سرپایی محسوب می‌شود. زمان عمل نیز حدودا 20 دقیقه تا نیم ساعت طول می‌کشد.

بالون معده یکی از روش های کم خطر برای کاهش وزن است.
 

بالون معده چقدر وزن را پایین می‌آورد؟

میزان کاهش وزن پس از جای‌گذاری بالون معده با توجه به رژیم غذایی متفاوت است. پزشک شما براساس میزان نتیجه‌گیری و وزن شما ممکن است پس از6 ماه بالون را از معده شما خارج کند. اگر همه چیز درست پیش برود شما باید طی 6 ماه حدود 15 درصد وزن خود را از دست بدهید. این بادکنک باعث می‌شود هنگام خوردن غذا دچار سیری زودهنگام شوید و در نتیجه غذای کم‌تری مصرف کنید.

پیشنهاد سردبیر  بالون معده یا اسلیو معده؟ کدام بهتر است؟

یکی از مزیت‌های بالون معده، تغییر سطح هورمون‌های کنترل‌کننده اشتها است. هم چنین این عمل به بهبود چاقی کمک می‌کند. عوارض چاقی شامل فشار خون بالا، دیابت نوع دو، بیماری‌های قلبی و سکته است. از طریق این بادکنک می‌توانید عوارض ناشی از چاقی را کنترل کنید. به خاطر داشته باشید که اول همه روش‌های طبیعی را امتحان کنید، اگر جواب نداد گذاشتن بالون معده گزینه خوبی است.

بالون معده بذاریم یا نذاریم؟

گذاشتن بالون معده بسیار به شاخص توده بدنی «BMI» شما مرتبط است. اگر«BMI» شما بین 30 تا 40 باشد، این روش پیشنهاد می‌شود. البته این را فراموش نکنید که تنها گذاشتن بالون معده کافی نیست. بعد از انجام این عمل باید مراقب رژیم غذایی خود باشید و ورزش کنید. حتما به صورت منظم با پزشک خود در ارتباط باشید. بهتر است همه چیز را با متخصص در میان بگذارید. اگر قبلا عمل جراحی مربوط به لاغری داشتید یا مشکل معده دارید حتما برای گذاشتن بالون معده مشورت بگیرید. بهتر است اگر مشکل جدی معده دارید این عمل را انجام ندهید.

بالون معده عوارض دارد؟

هر عملی،عوارض خاص خودش را دارد. پس از عمل بالون معده ممکن است عوارضی مانند تهوع، استفراغ، ناراحتی در ناحیه معده و ورم شکم داشته باشید. این عوارض دوره کوتاهی دارند و معده شما به مرور با مهمان جدیدش اخت می‌شود. پس عجله نکنید و صبور باشید. دلیل اصلی این تغییرات، عکس‌العمل معده نسبت به بالا و پایین شدن هورمون کاهش اشتها است. هر عملی ممکن است عوارض نادری هم داشته باشد. یکی از این عوارض، تورم و انسداد روده است. در صورت بروز این علاِمت باید به پزشک خود مراجعه کنید چون ممکن است کشنده باشد. در صورت نیاز، متخصص باید بالون را از معده شما خارج کند.

پیشنهاد سردبیر  رابطه تغزیه با بیماری های گوارشی
عوارض بالون معده
بعد از گذاشتن بالون معده 100 کیلو کم میکنیم؟ 6

روش‌های گذاشتن بالون معده

 دو روش برای گذاشتن بالون معده وجود دارد. از طریق شناسایی بیمار توسط پزشک، یکی از این دو روش پیشنهاد می‌شود. یک روش این است که در بالا توضیح دادیم؛ از طریق آندوسکوپ با نظارت پزشک روی مانیتور بالون معده در معده قرار می‌گیرد.

روش دوم این است که بادکنک، مانند یک قرص با آب بلعیده و وارد معده می‌شود. این بادکنک، درون معده با گاز متورم می‌شود. یکی از مزیت‌های این روش، کاهش خطر پانکراتیک «التهاب ناگهانی لوزالمعده» است. باتوجه به تشخیص متخصص، یکی از این روش‌ها روی بیمار پیاده می‌شود.

بعد از بالون معده مراقب باشید

بعد از این که بالون معده در معده قرار می‌گیرد مسیر جدیدی در کاهش وزن آغاز می‌شود. پس از انجام این عمل برای به دست آوردن کیفیت مورد نظر،لازم است مواردی را مراعات کنید. در زیر چند نکته را برایتان ذکر می‌کنیم. البته که پزشک شما نیز حتما آنها را گوشزد می‌کند.

1.       آهسته غذا بخورید

به خاطر داشته باشید که هدف شما از گذاشتن بالون معده کاهش وزن است. معده شما ممکن است به نسبت گذشته حساس‌تر باشد. با آهسته غذا خوردن به هضم راحت مواد غذایی در معده‌تان کمک می‌کنید. در نتیجه، شاهد پایین آمدن وزنتان خواهید بود. پس عجله نکنید و اجازه دهید بالون، کار خودش را بکند.

2.      برنامه غذایی داشته باشید

سعی کنید برنامه غذایی مشخصی داشته باشید. با کوچک کردن حجم وعده‌های غذایی و بالا بردن تعداد وعده‌ها هیچ وقت گرسنه نمی‌مانید. فراموش نکنید بالون معده در معده شما حضور دارد و هدفش کمک به کاهش وزن شما است. پس، همکاری کنید.

پیشنهاد سردبیر  انواع رژیم‌ های لاغری %100 تضمینی
برنامه غذایی داشته باشید
از طریق بالون معده در عرض شش ماه تا پانزده درصد وزن کم کنید

3.     مهمانیها را کنسل کنید

یکی از مواردی که ما را در رژیم غذایی متوقف می‌کند، مهمانی‌ها هستند. جمله معروف «حالا یه شب هزار شب نمیشه» در اینجا صدق می‌کند. اتفاقا همان یک شب، هفته‌ها و ماه‌ها تلاش شما را بی‌نتیجه می‌گذارد. پس، به برنامه خود پایبند باشید و فراموش نکنید که هدفتان برای لاغری، بسیار جدی است. اگر نمی‌توانید پایبند برنامه‌تان باشید تا وقتی که بالون معده در معده شما ساکن است، مهمانی‌ها را کنسل کنید.

4.     با فست فود خداحافظی کنید

فست فودها به علت داشتن چربی‌های مضر باعث انباشت چربی در بدن شما می‌شوند. آن‌ها سیرکننده‌های خوشمزه‌ای هستند ولی برای شما که هدف مهم‌تری دارید کنار گذاشتن فست فودها و نوشابه‌ها کار سختی نیست. به خودتان ایمان داشته باشید.

کلام پایانی

در جهان افرادی وجود دارند که از نبودن غذا رنج می‌برند و بسیار لاغر و نحیف هستند. همچنین افرادی نیز هستند که به علت استفاده بیش از حد از مواد غذایی، دچار چاقی مفرط می‌شوند. همه این افراد زندگی می‌کنند و هدف‌هایی نیز دارند. چه زشت و چه زیبا زندگی برای همه به یک اندازه ادامه دارد. لازم است که به خود ایمان بیاورید. مراقب سلامتی خود باشید و حد اعتدال را رعایت کنید. امیدوارم موارد ذکر شده در بالا، کمک کوچکی باشد در قدم بزرگی که شما برداشته‌اید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *